DomůRady a NávodyInvertorová svářečka: Moderní technologie s bohatým využitím

Invertorová svářečka: Moderní technologie s bohatým využitím

-

Invertorová svářečka je vybavena skvělou elektronikou, díky které umožňuje různé typy svařování. I díky tomu si zasloužila významné místo na trhu a je součástí vybavení mnoha kutilů. Pokud tedy sháníte novou svářečku, tento typ je ideální volbou.

Svářecí invertor

Invertorová svářečka je mnohdy nazývána také jako svářecí invertor. Právě invertor je totiž klíčovou součástí této svářečky. Jedná se v podstatě o měnič, který umožňuje využívat principu takzvaného spínaného zdroje. Ten dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční, přičemž ho následně usměrní. Možná je také snadná změna parametrů. Svařovat tak můžete metodami MMA a TIG, ovšem i metodami MIG/MAG. Nabízí tak univerzální využití a hodí se tak v podstatě pro každého.

Nízká hmotnost

Jednou z velkých výhod svářecího invertoru je také jeho nízká hmotnost. Je využito stoupající frekvence, díky čemuž se snižuje velikost transformátoru. Ve výsledku je tak umožněna nízká hmotnost svářečky. Mnoho modelů je navíc vybaveno také praktickým popruhem. Tato kombinace tak umožňuje snadnou práci se svářečkou třeba i na žebříku. Bez toho, aby překážela, či byla přespříliš těžká.

Další vlastnosti

Invertor a nízká hmotnost rozhodně nejsou jedinými výhodami. Tento typ svářečky totiž umožňuje využití také mnoha dalších funkcí, které při svařování oceníte. Jedná se například o hot start, tedy snadné nahození oblouku. Kromě toho se však hodí také pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů či praktická ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu. Svařování se tak stává jednodušším.

Výběr mezi několika metodami sváření dělá ze svářecího invertoru univerzální vybavení, které má své místo v mnoha kutilských dílnách. I pokud nemáte mnoho zkušeností, s touto svářečkou si hravě poradíte.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek