DomůBydleníNeuvěříte, jaký přípravek vám pomůže vyčistit toaletu

Neuvěříte, jaký přípravek vám pomůže vyčistit toaletu

-

Čistota toalety není sice nijak zářivá téma, tipy, jak si její čištění usnadnit, se však sejdou v každé domácnosti.

Jak se zbavit vodního kamene? Jak zajistit, aby záchodová mísa zůstala pěkně bílá? A co těžko dostupná místa s fleky, jak na ně?

Tabletka na čištění protézy

I když nemáte umělý chrup, pilulky na čištění protézy se v domácnosti hodí. Na co? K čištění toalety i nádržky na vodu – tabletka zbaví toaletu vodního kamene. Přitom nemusíte kupovat drahé pilulky, pro tyto účely postačí ty nejlevnější. Vhoďte je na noc do mísy či do nádržky a nechte působit.

soda bikarbóna

Ano, tento prostředek je v domácnosti využitelný na desítky užitečných způsobů. Na hnědavé skvrny, které se tvoří na těžko dostupných místech, použijte právě jedlou sodu. Naneste ji na tato místa, například speciální ohnutou kartáčem a nechte chvíli působit. Potom smyjte vodou.

Prášek na praní

Prací prášek pro zářivě bílé prádlo? Jasné! Pomoci může i při čištění tolety, jestliže jí chybí zářivá bělost. Před odchodem do postele do toalety vysypte půl hrnku pracího prášku určeného na bílé prádlo. Takzvané povrchově aktivní látky obsažené v prášku či tekutém pracím prostředku se postarají o nepekené fleky na míse. S vodním kamenem zase pomohou zabojovat látky v prášku, které jsou určeny na vápenaté usazeniny.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek