DomůRady a NávodyFord investuje v Británii do výroby komponentů pro elektromobily

Ford investuje v Británii do výroby komponentů pro elektromobily

-

Americká automobilka Ford investuje v přepočtu zhruba 270 milionů eur do výroby komponentů pro elektrická vozidla v Británii. Oznámila to firma v pondělí s tím, že s výrobou by chtěla začít do tří let.

Automobilka uvedla, že do svého závodu ve městě Halewood nedaleko Liverpoolu plánuje investovat celkem 230 milionů liber (272,62 milionu eur). Závod by měl po transformaci vyrábět ročně přibližně 250.000 elektrických pohonných jednotek, přičemž výroba by se měla spustit přibližně v polovině roku 2024. Americká firma již dříve informovala, že do roku 2030 chce v Evropě produkovat pouze elektrická vozidla.

Investici podle agentury Reuters podpoří i britská vláda, a to prostřednictvím fondu určeného na transformaci automobilového sektoru Automotive Transformation Fund. Cílem je i udržet pracovní místa. V závodě pracuje přibližně 500 lidí a jak řekl prezident Fordu pro Evropu Stuart Rowley, po transformaci by měl závod zaměstnávat přibližně stejný počet lidí.

I když je investice Fordu pro Británii velmi dobrou zprávou, podle irského deníku The Irish Times je její objem zhruba třetinový ve srovnání s plánovanou investicí pro závod Fordu v Kolíně nad Rýnem. Investice pro tento závod dosáhne přibližně 1 miliardu USD (861,9 milionu eur).

Přesto je to další investice do britského automobilového sektoru, který se po rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii obával odchodu zahraničních výrobců. V červenci však novou investici v Británii oznámil japonský Nissan a krátce po něm i Stellantis. Ten informoval, že jeho závod Vauxhall v Ellesmere Port bude vyrábět elektrické dodávky.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek