DomůRady a NávodyJak na to, aby přebalování bylo zábavné a netrvalo dlouho?

Jak na to, aby přebalování bylo zábavné a netrvalo dlouho?

-

S rodičovstvím je spojena spousta radostí i povinností. Zejména v prvních letech života budete trávit značnou část dne přebalováním. Některé děti přebalování nesnáší, pláčou a pro vás se přebalování stane noční můrou.

Ale i z tak nudné a monotónní činnosti, kterou přebalování beze sporu je, můžete udělat zábavu.

Základní je, abyste měli dobře připravené místo na přebalování. Dostatečnou zásobu jednorázových plenek při ruce (pro větší děti doporučujeme Dada pants 4), přebalovací podložku, která je nepromokavá, samozřejmostí by měl být i koš na pleny, kam odhodíte použitou plenku.

Vlhčené ubrousky vám usnadní utírání miminka i batolete, ale i tak se vám budou k ruce hodit i látkové plenky, když dojde k ublinknutí, či jiné běžné nehodě. Od miminka na přebalovacím pultu nemůžete odbíhat, aby náhodou nespadlo.

Výběr správné plenky vám usnadní přebalování obecně. Příliš malé plenky někdy neabsorbují všechnu tekutinu a způsobí opruzeniny, z příliš velkých plen může vytékat po obvodu. Když vyberete podle hmotnosti dokonale padnoucí plenku, nebudete muset také tak často prát dětské oblečení.

Než položíte děťátko na přebalovací pult, ujistěte se, že máte všechno při ruce – náhradní oblečení, vlhčené ubrousky, krém proti opruzeninám atd. Když budete mít vše připravené, zkrátíte dobu přebalování na minimum.

Kolem přebalovacího stolku můžete pověsit dětské hračky, které miminko zabaví, při jinak nepříjemné činnosti. Na miminko v klidu mluvte, říkejte mu, co děláte, můžete dobu přebalování využít i k masáži bříška a zádíček. Některá miminka mají ráda, když je necháte chvíli bez plenky, mohou se tak v klidu protáhnout, kopat si nožičkami, to můžete využít pro říkání klasických dětských básniček. Dbejte na to, aby na místě pro přebalování nebylo příliš chladno, zejména pokud přebalujete a převlékáte miminko po koupání.

Snažte se rozptýlit pozornost vašeho miminka, můžete kromě říkanek zkusit i zazpívat písničku, použít maňásky, či plyšáčka na zabavení. Po přebalení můžete nechat miminko chvíli „pást koníčky“, abyste podpořili jeho motorický vývoj.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek