DomůRady a NávodyDiamanty byznysu 2021: Vyšel žebříček nejlepších malých a středních firem

Diamanty byznysu 2021: Vyšel žebříček nejlepších malých a středních firem

-

Na 13. předávání cen, které se uskutečnilo v Pezinská Palace Art Hotel, získalo ocenění dvanáct firem ve čtyřech regionech: západní Slovensko, střední Slovensko, východní Slovensko a Bratislava. Výsledky aktuálního ročníku ukázaly skutečnou pestrost podnikatelského prostředí na Slovensku, když každá z dvanácti oceněných firem zastupovala jiný byznys sektor. Organizátory ocenění jsou magazín Forbes a private equity investor Enterprise Investors.

V Bratislavě dlouhodobě kralují IT firmy
V Bratislavě nejrychleji a nejzdravější rostl celosvětově úspěšný herní developer, firma PIXEL FEDERATION, která obsadila 1. pozici v žebříčku již potřetí (2015, 2018, 2021). Druhou pozici v bratislavském regionu obsadil výrobce společnost Compass Europe a třetí pozici vývojář a výrobce kamerových a optických systémů, společnost Ximenes.

Na západním Slovensku dominují výrobní firmy
Jednotkou v žebříčku na západním Slovensku se stala nitranská společnost PHARMAGAL-BIO, významný slovenský výrobce veterinárních imunologických přípravků, který se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu virových a bakteriálních vakcín. Dvojkou žebříčku se stal vývojář a výrobce ekologických kompresorů, společnost EKOM z Piešťan a třetí pozice patří výrobce čistíren odpadních vod Aquatec VFL z Dubnice nad Váhom.

V středoslovenském regionu je jednotokou on-line marketingová firma
V středoslovenském regionu nejvyšší v žebříčku umístila společnost hyper ze Žiliny, která vyvíjí řešení pro klienty z celého světa v oblasti online marketingu, lead generation, SEO a dalších segmentech. Na druhém místě se výsledky umístila společnost Tempo Kondela z Tvrdošína, která se zabývá malo- a velkoobchodem v segmentu nábytku. Třetí pozice patří rodinné firmě Gevorkyan z Vlkanové, která vyvíjí a vyrábí kovové komponenty technologiemi práškové metalurgie.

Lídrem žebříčku na východě je distributor zahradní techniky
Společnost Czech Trend Export – Import ze Sobrance se z loňské 3. pozice v žebříčku posunula na lídra na východním Slovensku. Od roku 1992 se společnost vypracovala ve střední Evropě mezi největší distributory a prodejce zahradní techniky. Druhá pozice patří firmě VEDOS z Lipian nad Torysou, která podniká v oblasti nákladní přepravy. Třetí pozici získala společnost HORTI, která se zabývá dovozem, balením a distribucí čerstvého ovoce a zeleniny.

Speciální cenu Inovativní firma roku získala společnost hyper a ocenění Restart roku získala společnost Gevorkyan.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek