Domů Blog

Jak na to, aby přebalování bylo zábavné a netrvalo dlouho?

0

S rodičovstvím je spojena spousta radostí i povinností. Zejména v prvních letech života budete trávit značnou část dne přebalováním. Některé děti přebalování nesnáší, pláčou a pro vás se přebalování stane noční můrou.

Ale i z tak nudné a monotónní činnosti, kterou přebalování beze sporu je, můžete udělat zábavu.

Základní je, abyste měli dobře připravené místo na přebalování. Dostatečnou zásobu jednorázových plenek při ruce (pro větší děti doporučujeme Dada pants 4), přebalovací podložku, která je nepromokavá, samozřejmostí by měl být i koš na pleny, kam odhodíte použitou plenku.

Vlhčené ubrousky vám usnadní utírání miminka i batolete, ale i tak se vám budou k ruce hodit i látkové plenky, když dojde k ublinknutí, či jiné běžné nehodě. Od miminka na přebalovacím pultu nemůžete odbíhat, aby náhodou nespadlo.

Výběr správné plenky vám usnadní přebalování obecně. Příliš malé plenky někdy neabsorbují všechnu tekutinu a způsobí opruzeniny, z příliš velkých plen může vytékat po obvodu. Když vyberete podle hmotnosti dokonale padnoucí plenku, nebudete muset také tak často prát dětské oblečení.

Než položíte děťátko na přebalovací pult, ujistěte se, že máte všechno při ruce – náhradní oblečení, vlhčené ubrousky, krém proti opruzeninám atd. Když budete mít vše připravené, zkrátíte dobu přebalování na minimum.

Kolem přebalovacího stolku můžete pověsit dětské hračky, které miminko zabaví, při jinak nepříjemné činnosti. Na miminko v klidu mluvte, říkejte mu, co děláte, můžete dobu přebalování využít i k masáži bříška a zádíček. Některá miminka mají ráda, když je necháte chvíli bez plenky, mohou se tak v klidu protáhnout, kopat si nožičkami, to můžete využít pro říkání klasických dětských básniček. Dbejte na to, aby na místě pro přebalování nebylo příliš chladno, zejména pokud přebalujete a převlékáte miminko po koupání.

Snažte se rozptýlit pozornost vašeho miminka, můžete kromě říkanek zkusit i zazpívat písničku, použít maňásky, či plyšáčka na zabavení. Po přebalení můžete nechat miminko chvíli „pást koníčky“, abyste podpořili jeho motorický vývoj.

Proč zrovna brož?

0

Náušnice, prsteny, řetízky či náhrdelníky, to jsou klasické šperky, které všichni dobře známe a pravidelně je nosíme. Co ale taková brož? Zaujal vás tento netradiční šperk a rádi byste jej připojili ke svému šatníku, jen nevíte jak na to? Nejčastěji se nosí na klopě saka nebo kabátu. Drobnější brože můžete nosit jako náhradu knoflíků u krku a nebo na rukávech. Můžete je ale přichytit třeba  i na šátek, šaty a nebo kabelku.

 Pokud se rozhodnete k umístění brože v blízkosti krku, pak nepřidávejte na krk žádný výrazný šperk, jinak by brož nemusela vyniknout. Může se zdát, že brož není šperkem pro každého, ale opak je pravdou. A to zvlášť v dnešní době, která ke otevřená novým a netradičním trendům.  Navíc prostřednictvím toho šperku můžete ukázat světu své oblíbené zájmy, zvířata či zážitky. Chcete-li si navíc pořídit nějakou ručně vyrobenou brož určitě navštivte stránky AutorskeSperky.com, kde najdete mnoho krásných kousků.

Nadzemní bazény i nafukovací vířivky vás překvapí svou příznivou cenou

0

Nemáte doma bazén a uvažujete o tom, že byste si jej rádi pořídili? Proč ne? V dnešní době si lze vybrat z široké nabídky nadzemních bazénů, které se vejdou na větší terasu i menší zahradu a svůj účel splní dokonale. To stejné platí i o vířivkách, které vás namasírují a dodají pohodu tělu i mysli.

Krásné, pevné, spolehlivé nadzemní bazény

Velkou výhodou nadzemních bazénů je jejich rychlá montáž a mnohonásobně nižší cena, než u bazénů kopaných, zapuštěných. Nadzemní bazény můžete vybírat ze dvou typů – s nafukovacím lemem nebo kovovou konstrukcí. Oba typy jsou vyráběny z kvalitních materiálů tak, aby nedošlo jejich protržení, propíchnutí, aby byly odolné proti odření i povětrnostním vlivům.

K bazénům získáte příslušenství pro udržování čisté vody, ale také pro pohodlný vstup dovnitř. K dokoupení je vám k dispozici spousta dalšího praktického vybavení, jako třeba různé filtrace, solární nebo krycí plachty, schůdky, solární ohřev vody, bazénová chemie nebo třeba nafukovací hračky a jiná zábava.

Proč právě nafukovací vířivka?

Pokud budete mít možnost naložit se na hodinku do teplé vody, nebudete dál přemýšlet, čím je nafukovací vířivka neocenitelná. Prohřeje vás voda o teplotě, kterou si zvolíte. Masážní trysky, kterých můžete být velmi mnoho, vás příjemně namasírují, a nejenže pomohou uvolnit svalstvo, ale zároveň prokrví pokožku. Vířivka vám pomůže utužit partnerský život, konečně budete mít kde hovořit o samotě, ve dvou. Můžete si vytvořit romantické večery, ale i večery plné zábavy s přáteli, kdy budete ve vířivce vzpomínat na staré, zlaté časy, nebo si zahrajete společenskou hru, kterou lze hrát i ve vodě.

Vířivku lze umístit ven, na terasu, ale i dovnitř, záleží jen na vašich přáních a požadavcích. Stejně tak ji lze mít část roku např. na chalupě, kde trávíte celé léto, a pak si ji převézt domů.

Kvalitní a cenově dostupné nadzemní bazény i nafukovací vířivky najdete na Hawaj.cz. Investujte do svého zdraví, pohody a odpočinku. Nebudete litovat.

Ubytování pro školu v přírodě aneb jak se nenechat ovlivnit počasím?

0

Prakticky všechny základní školy v celé České republice pořádají lyžařský výcvik, aby tímto způsobem zpestřili povinné vzdělávání svým žákům. Není se čemu divit, protože děti za normálních okolností sedí zavřené ve škole a z třídy nevytáhnou paty. Lyžařský výcvik je tak jednou z mála možností, jak mohou poznat krásnou tuzemskou přírodu v Krkonoších. ProFamily Hotel TOP Benecko pak zajistí prvotřídní a pohodlné ubytování.

Co na lyžáku podniknout?

Ubytování pro školy v přírodě je samozřejmě plně přizpůsobeno potřebám lyžařského výcviku, takže se v jeho prostorách budete cítit jako v bavlnce. Ubytování pro školy je strategicky umístěno uprostřed populárního lyžařského střediska, takže máte sjezdovky doslova několik kroků od hotelových dveří. Kromě toho ubytování pro školu i ubytování pro školku poskytuje k využití velkou společenskou místnost, kam se můžete uchýlit v případě nepříznivého počasí. To je totiž na horách někdy nevyzpytatelné.

Kde mít uschované věci?

Hotel u sjezdovky pochopitelně disponuje i vytápěnou lyžárnou, kam si můžete uschovat všechny věci potřebné na školy v přírodě. Ubytování samozřejmě zajišťuje i stoprocentní zabezpečení, protože kvalitní lyže, vázání a další příslušenství rozhodně nepatří mezi levné věci. V tomto případě oceníte i komplexní bezpečnostní systém, který je napojený na centrální dispečink hlídací agentury. Všechny vaše věci tak budou neustále pod dohledem.

Na co určitě nezapomenout?

Ubytování pro školu v přírodě bude vaším domovem na několik dní v rámci zimního pobytu. Díky rozsáhlým prostorům je možné ubytovat jak letní tábor, tak adaptační pobyty nebo adaptační kurzy. Rovnou však zapomeňte na to, že budete celý zájezd trávit venku. Horské počasí je přeci jen nevyzpytatelné, takže si nezapomeňte zabalit přezůvky. Určitě se bude hodit i oblíbená společenská hra nebo blok s psacími potřebami.

Pobyty pro školy jsou pro děti nezapomenutelným zážitkem. Neochuďte je tedy o několik dní zábavy a dobrodružství strávených v útulném horském hotelu.

Invertorová svářečka: Moderní technologie s bohatým využitím

0

Invertorová svářečka je vybavena skvělou elektronikou, díky které umožňuje různé typy svařování. I díky tomu si zasloužila významné místo na trhu a je součástí vybavení mnoha kutilů. Pokud tedy sháníte novou svářečku, tento typ je ideální volbou.

Svářecí invertor

Invertorová svářečka je mnohdy nazývána také jako svářecí invertor. Právě invertor je totiž klíčovou součástí této svářečky. Jedná se v podstatě o měnič, který umožňuje využívat principu takzvaného spínaného zdroje. Ten dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční, přičemž ho následně usměrní. Možná je také snadná změna parametrů. Svařovat tak můžete metodami MMA a TIG, ovšem i metodami MIG/MAG. Nabízí tak univerzální využití a hodí se tak v podstatě pro každého.

Nízká hmotnost

Jednou z velkých výhod svářecího invertoru je také jeho nízká hmotnost. Je využito stoupající frekvence, díky čemuž se snižuje velikost transformátoru. Ve výsledku je tak umožněna nízká hmotnost svářečky. Mnoho modelů je navíc vybaveno také praktickým popruhem. Tato kombinace tak umožňuje snadnou práci se svářečkou třeba i na žebříku. Bez toho, aby překážela, či byla přespříliš těžká.

Další vlastnosti

Invertor a nízká hmotnost rozhodně nejsou jedinými výhodami. Tento typ svářečky totiž umožňuje využití také mnoha dalších funkcí, které při svařování oceníte. Jedná se například o hot start, tedy snadné nahození oblouku. Kromě toho se však hodí také pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů či praktická ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu. Svařování se tak stává jednodušším.

Výběr mezi několika metodami sváření dělá ze svářecího invertoru univerzální vybavení, které má své místo v mnoha kutilských dílnách. I pokud nemáte mnoho zkušeností, s touto svářečkou si hravě poradíte.

Dovoz hliníku do Číny v září vzrostl o 2,2%

0

Dovoz hliníku do Číny v září vzrostl o 2,2% oproti předchozímu měsíci. Ukázaly to v pondělí údaje celní správy. Omezení domácí výroby pro problémy s energiemi udržuje totiž silná poptávka po dovozu kovu ze zahraničí.

Dovoz surového hliníku a výrobků, mezi které patří primární kov i surový legovaný hliník, do Číny se v září zvýšil na 252.921 tun z 247.547 tun v srpnu, ale byl o 28,9% nižší než ve stejném období předchozího roku.

Čína dovezla v roce 2020 rekordní množství hliníku v reakci na rychlé oživení poptávky po zmírnění pandemie nového koronavirus. Právě toto oživení otevřelo takzvané arbitrážní okno a umožnilo příliv levnějšího kovu ze zahraničí.

Dovoz však zůstává iv tomto roce vysoký, protože nedostatek energií vede k omezení energeticky náročné výroby hliníku v Číně, která je největším spotřebitelem tohoto kovu na světě. Pondělní údaje ukázaly také, že primární těžba hliníku v Číně v září klesla již pátý měsíc v řadě.

Za devět měsíců do konce září 2021 vzrostl import hliníku do Číny meziročně o 14,2% na 2,275 milionu tun, informovala celní správa.

Dovoz bauxitu, hliníkové rudy se zvýšil v září meziročně o 0,3% na 8,34 milionu tun, ale oproti srpnu klesl o 4,1%.

Produkce oceli v Číně klesla v září na téměř tříleté minimum

0

Denní produkce oceli v Číně klesla v září na téměř tříleté minimum. Příčinou je energetická krize a restrikce vlády s cílem omezit smog a emise CO2.

Jak uvedl v pondělí čínský statistický úřad, Čína vyprodukovala v září 73,75 milionu tun oceli oproti srpnové úrovni 83,24 milionu tun. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku to představuje pokles o 21,2%.

Vycházeje z oficiálních údajů agentura Reuters přepočítala, že denní produkce oceli dosáhla v září 2,46 milionu tun. Ve srovnání se srpnem to znamená pokles o 8,6% a nejnižší objem produkce oceli v zemi od prosince 2018.

Od začátku roku dosáhla produkce oceli v Číně 805,89 milionu tun. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku to znamená růst o 2%. Jak však Peking slíbil, za celý rok by Čína neměla překročit loňský objem produkce oceli, který dosáhl rekordních 1,065 miliardy tun.

Diamanty byznysu 2021: Vyšel žebříček nejlepších malých a středních firem

0

Na 13. předávání cen, které se uskutečnilo v Pezinská Palace Art Hotel, získalo ocenění dvanáct firem ve čtyřech regionech: západní Slovensko, střední Slovensko, východní Slovensko a Bratislava. Výsledky aktuálního ročníku ukázaly skutečnou pestrost podnikatelského prostředí na Slovensku, když každá z dvanácti oceněných firem zastupovala jiný byznys sektor. Organizátory ocenění jsou magazín Forbes a private equity investor Enterprise Investors.

V Bratislavě dlouhodobě kralují IT firmy
V Bratislavě nejrychleji a nejzdravější rostl celosvětově úspěšný herní developer, firma PIXEL FEDERATION, která obsadila 1. pozici v žebříčku již potřetí (2015, 2018, 2021). Druhou pozici v bratislavském regionu obsadil výrobce společnost Compass Europe a třetí pozici vývojář a výrobce kamerových a optických systémů, společnost Ximenes.

Na západním Slovensku dominují výrobní firmy
Jednotkou v žebříčku na západním Slovensku se stala nitranská společnost PHARMAGAL-BIO, významný slovenský výrobce veterinárních imunologických přípravků, který se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu virových a bakteriálních vakcín. Dvojkou žebříčku se stal vývojář a výrobce ekologických kompresorů, společnost EKOM z Piešťan a třetí pozice patří výrobce čistíren odpadních vod Aquatec VFL z Dubnice nad Váhom.

V středoslovenském regionu je jednotokou on-line marketingová firma
V středoslovenském regionu nejvyšší v žebříčku umístila společnost hyper ze Žiliny, která vyvíjí řešení pro klienty z celého světa v oblasti online marketingu, lead generation, SEO a dalších segmentech. Na druhém místě se výsledky umístila společnost Tempo Kondela z Tvrdošína, která se zabývá malo- a velkoobchodem v segmentu nábytku. Třetí pozice patří rodinné firmě Gevorkyan z Vlkanové, která vyvíjí a vyrábí kovové komponenty technologiemi práškové metalurgie.

Lídrem žebříčku na východě je distributor zahradní techniky
Společnost Czech Trend Export – Import ze Sobrance se z loňské 3. pozice v žebříčku posunula na lídra na východním Slovensku. Od roku 1992 se společnost vypracovala ve střední Evropě mezi největší distributory a prodejce zahradní techniky. Druhá pozice patří firmě VEDOS z Lipian nad Torysou, která podniká v oblasti nákladní přepravy. Třetí pozici získala společnost HORTI, která se zabývá dovozem, balením a distribucí čerstvého ovoce a zeleniny.

Speciální cenu Inovativní firma roku získala společnost hyper a ocenění Restart roku získala společnost Gevorkyan.

USA předběhla Čínu a získala největší podíl na světové těžbě Bitcoinu

0

USA předběhly Čínu a získali největší podíl na světové těžbě Bitcoin. Ukázaly to v pondělí údaje, které zveřejnilo britské Cambridgeské centrum pro alternativní peněžní prostředky (Cambridge Centre for Alternative Finance).

Čínské úřady začátkem tohoto roku zakázaly těžbu virtuálních jmen, což způsobilo, že se těžba Bitcoin zastavila a přesunula do zahraničí.

Čínský podíl na výkonu počítačů připojených k globální bitcoinovej síti, známé jako „hash rate“, do července klesl na nulu ze 44% v květnu, ukázaly údaje Cambridgeské centra.

USA mají nyní největší podíl na těžbě známé digitální měny, přičemž na konci srpna dosáhly přibližně 35,4% z celosvětové hash rate. Následovaly Kazachstán a Rusko, dodaly britští experti.

Ford investuje v Británii do výroby komponentů pro elektromobily

0

Americká automobilka Ford investuje v přepočtu zhruba 270 milionů eur do výroby komponentů pro elektrická vozidla v Británii. Oznámila to firma v pondělí s tím, že s výrobou by chtěla začít do tří let.

Automobilka uvedla, že do svého závodu ve městě Halewood nedaleko Liverpoolu plánuje investovat celkem 230 milionů liber (272,62 milionu eur). Závod by měl po transformaci vyrábět ročně přibližně 250.000 elektrických pohonných jednotek, přičemž výroba by se měla spustit přibližně v polovině roku 2024. Americká firma již dříve informovala, že do roku 2030 chce v Evropě produkovat pouze elektrická vozidla.

Investici podle agentury Reuters podpoří i britská vláda, a to prostřednictvím fondu určeného na transformaci automobilového sektoru Automotive Transformation Fund. Cílem je i udržet pracovní místa. V závodě pracuje přibližně 500 lidí a jak řekl prezident Fordu pro Evropu Stuart Rowley, po transformaci by měl závod zaměstnávat přibližně stejný počet lidí.

I když je investice Fordu pro Británii velmi dobrou zprávou, podle irského deníku The Irish Times je její objem zhruba třetinový ve srovnání s plánovanou investicí pro závod Fordu v Kolíně nad Rýnem. Investice pro tento závod dosáhne přibližně 1 miliardu USD (861,9 milionu eur).

Přesto je to další investice do britského automobilového sektoru, který se po rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii obával odchodu zahraničních výrobců. V červenci však novou investici v Británii oznámil japonský Nissan a krátce po něm i Stellantis. Ten informoval, že jeho závod Vauxhall v Ellesmere Port bude vyrábět elektrické dodávky.

Nejnovější články